Vi på Flinks är stolta över att få hjälpa Yrkesfolket.
På Flinks arbetar alla anställda med att hjälpa våra kunder på olika sätt. Vare sig vi är säljare i någon av våra snabbgrossar, arbetar med ekonomi, lager, utkörning, data eller något annat.
Vår uppgift är inte bara att tillhandahålla verktyg, maskiner, skyddsutrustning eller vad det nu kan vara vår kund behöver. Vi hjälper även till med vår kunskap. Att bidra till att lösa problem eller tipsa om effektivare arbetsmetoder är minst lika viktigt. Flinks kunder arbetar i många olika branscher med väldigt blandad inriktning och stöter dagligen på oförutsedda situationer med problem som det är vår uppgift att hjälpa till att lösa. Därför tycker vi att det är bra att vi som arbetar här har olika erfarenheter och bakgrund. Så ingen bakgrund behöver vara "fel" för att platsa på Flinks.
_______________________________
_______________________________
Petter Jansson
Marknadschef
Flinks Järn AB
Box 30014
104 25 Stockholm
Hos Flinks blir du en del av ett team där vi löser problem för proffs – varje dag. Vi söker en driven säljare som gillar ordning, människor och att ta ansvar.
Den 4-8 maj bjuder vi in till fullspäckade demodagar med de senaste nyheterna, leverantörer på plats, grymma erbjudanden, generösa värdecheckar och rolig tävling!
Se de hetaste nyheterna och gör riktigt vassa klipp!
Välkommen att hämta ett exemplar i någon av våra snabbgrossar.